Λήξη του ματς! Πανάξια νίκη του Παναθηναϊκού με την γκολάρα του Μπουζούκη.

98' Απευθείας κόκκινη στον Ντουρίτσκοβιτς για χτύπημα εκτός φάσης στον Οικονόμου! Και κίτρινη στον παίκτη του Παναθηναϊκού.

97' Νέα τεράστια ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό! Ο Εμμανουηλίδης βρέθηκε και πάλι απέναντι στον Ζίβκοβιτς, αλλά ο γκολκίπερ της Ξάνθης και πάλι τον σταμάτησε με τα πόδια!

93' Τεράστια ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό! Ο Εμμανουηλίδης βρέθηκε απέναντι στον Ζίβκοβιτς, έκανε το σουτ, αλλά ο γκολκίπερ της Ξάνθης έκανε μεγάλη επέμβαση κι έσωσε.

10 λεπτά οι καθυστερήσεις.

88' Αλλαγή για τον Παναθηναϊκό. Στη θέση του Μουνιέ ο Εμμανουηλίδης.

Μετά από 7 λεπτά διακοπής ξανάρχισε το ματς.

Ενώ είχε επανέλθει ο φωτισμός ξαναείχαμε πτώση τάσης.

Αλλαγή για την Ξάνθη. Στη θέση του Μπαξεβανίδη, ο Ορφανίδης.

79' Διακοπή στο παιχνίδι γιατί έχει πέσει ο φωτισμός σε κάποιους από τους πυλώνες.

79' Αλλαγή για τον Παναθηναϊκό. Στη θέση του Μπουζούκη ο Στάικος

75' Ο Σιδηρόπουλος δεν δίνει πεντακάθαρο πέναλτι σε ανατροπή του Χατζηγιοβάνη μέσα στην περιιοχή από τον Σιλά! Ο παίκτης της Ξάνθης αρχίζει να τραβά έξω από την περιοχή τον αντίπαλό του και το μαρκάρισμα συνεχίζεται και μέσα. Ήταν πέναλτι και κόκκινη.

74' Αλλαγή για τον Παναθηναϊκό. Στη θέση του Δώνη ο Τζανδάρης.

69' ΓΚΟΟΟΛΛΛ για τον Παναθηναϊκό! Ο Μπουζούκης με τρομερό σουτ έστειλε την μπάλα στο αριστερό παράθυρο του Ζίβκοβιτς για το 0-1. Προηγουμένα ο γκολκίπερ της Ξάνθης είχε σταματήσει τον Χατζηγιοβάνη σε τετ α τετ.

Κακό ματς στο β' ημίχρονο.

64' Κίτρινη στον Μπουζούκη.

63' Κίτρινη στον Καμαρά.

62' Ευκαιρία για την Ξάνθη. Οι γηπεδούχοι γύρισαν ωραία την μπάλα, αυτή έφτασε στον Καντά, ο οποίος από το ημικύκλιο έκανε ωραίο σουτ και έστειλε την μπάλα λίγο πάνω από τα δοκάρια του Διούδη. Πρώτη καλή φάση στο β' μέρος.

56' Αλλαγή για την Ξάνθη. Στη θέση του Ντε Λούκας, ο Καντά.

Πολλά σκληρά μαρκαρίσματα από τους ποδοσφαιριστές της Ξάνθης στο β' μέρος και παράπονα των πράσινων επειδή ο Σιδηρόπουλος δεν βγάζει κάρτες!

Έγινε η σέντρα.

Ο Φασίδης αντί του Κάστρο με την έναρξη του β΄μέρους.

Λήξη του α' ημιχρόνου. Λίγες οι καλές φάσεις με μόλις πέντε τελικές και από τις δύο πλευρές!

1 λεπτό ο έξτρα χρόνος.

42΄Κίτρινη στον Γέντρισεκ.

32' Πρώτη καλή στιγμή για την Ξάνθη. Ο Ντουρίτσκοβιτς εκτελεί φάουλ, ο Κασάδο παίρνει την πρώτη κεφαλιά, αλλά ο Γέντρισεκ δεν καταφέρνει να έρθει σε επαφή με την μπάλα και να απειλήσει.

31' Κίτρινη στον Χατζηγιοβάνη.

Άλλη μια καλή φάση για τον Παναθηναϊκό στο 24', με τον Χατζηγιοβάνη να φέρνει την μπάλα στην περιοχή, αλλά τον Σιλά να δίνει τη λύση για τη Ξάνθη.

Ατομική ενέργεια από τον Μουνιέ στο 21' αλλά ο Μπαξεβανίδης τον ανακόπτει με καθαρή επέμβαση εντός περιοχής.

Πολύ πιο επικίνδυνος ο Παναθηναϊκός στο πρώτο εικοσάλεπτο.

13' Πρώτη μεγάλη φάση στο ματς και είναι για τον Παναθηναϊκό.Σέντρα του Ινσούα, ο Μουνιέ πήρε ανενόχλητος την κεφαλιά αλλά η μπάλα έφυγε άουτ.

5' Κίτρινη κάρτα στον Ινσούα.

Με σύστημα 3-4-2-1 ο Παναθηναϊκός, ως συνήθως. Περίπου 300 οπαδοί του στις εξέδρες.

Ξεκίνησε το ματς.

Ο ταλαιπωρημένος Παναθηναϊκός ξεκινά το πρωτάθλημα με -6 βαθμούς και στην πρεμιέρα δοκιμάζεται στην έδρα της πάντα δυνατής Ξάνθης.

Η εντεκάδα της Ξάνθης: Ζίβκοβιτς, Καμαρά, Κασάδο, Σιλά, Γέντρισεκ, Φλίσκας, Κίκε, Κάστρο, Ντουρίτσκοβιτς, Ντε Λούκας, Μπαξεβανίδης.

Οι 11 του Παναθηναϊκού: Διούδης, Πούγγουρας, Κολοβέτσιος, Οικονόμου, Κουλιμπαλί, Ινσούα, Κουρμπέλης, Δώνης, Χατζηγιοβάνης, Μπουζούκης, Μουνιέ.